MOT – Module of Temporality

Меню

ПРО МОТ

«Модуль тимчасовості» (MOT) — тимчасовий культурний простір у Києві від don’t Take Fake, створений із міжнародною командою, до складу якої входить понад 100 людей. Це наша спроба зафіксувати плинність життя та його часу у мистецтві, показати невизначеність і водночас підтримати бажання продовжувати — жити, творити, боротися.

Ми хочемо показати світові, що навіть під час війни та постійних загроз в Україні не лише переосмислюють своє минуле, борються за сьогодення, а й думають про майбутнє, зокрема про культурне майбутнє країни. А ще одна мета — зібрати гроші на відновлення культурних інституцій, які постраждали внаслідок російської агресії.

Центральна подія MOT — виставка сучасного мистецтва, створена спеціально для цього проєкту. На двох поверхах конструкції, збудованої із 27 семи контейнерів-модулів, свої роботи — полотна, скульптури, інсталяції та аудіовізуальні роботи — представлять 27 художників із 10 країн. Серед них як нові герої, так і вже відомі на світовій арт-сцені митці.

ДОКЛАДНIШЕ ПРО КОНСТРУКЦІЮ

Окрім виставки, яка триватиме три місяці, ми проведемо в «Модулі тимчасовості» серію кінопоказів, перформансів, лекцій та дискусій, надавши ще одну платформу для голосу української культури.

У просторі працюватиме гіфт-стор, де можна буде придбати мерч проєкту або речі із спеціальних колаборацій MOT та українських брендів і митців.

Усі гроші з продажу вхідних квитків і прибуток із гіфт-стору йтимуть у фонд MOT. Із цього фонду ми фінансуватимемо відбудову арт-інституцій та пам’яток, зокрема музеїв, які наприкінці проєкту обере команда «Модуль тимчасовості» і залучені спеціалісти зі сфери культури. Залежно від зібраної суми та розмірів пошкоджень ми матимемо змогу підтримати один або кілька об’єктів.

МАНІФЕСТ

Тимчасово окуповані регіони, тимчасово розділені родини, статус тимчасового захисту і врешті — тимчасова війна. Тимчасовість усього навкруги дає нам поштовх до руху. Адже будь-яка тимчасовість має своє закінчення, а за ним — новий вектор для дій.

Тому ми не чекаємо, коли прийде «той самий момент», а й далі займаємося тим, чим завжди — культурою. Понад десять років команда don’t Take Fake втілює в Україні глобальні культурні та спортивні проєкти. І тепер ми так само вирішили створювати, адже саме створення — потужний сигнал світу в часи, коли протягом багатьох місяців наша країна зазнає найбільших руйнувань з часів Другої світової війни через російські атаки. Тому ми будуємо навіть тепер, коли для цього максимально несприятливі умови.

«Модуль тимчасовості» (МОТ) — це простір, у якому наша команда поєднала зусилля архітекторів, інженерів, митців, дизайнерів та локальних брендів. У часи, коли мистецтво вимушено ховають від розкрадання і вибухів, ми вирішили відкрити в Києві унікальний за формою і наповненням об’єкт, який буде доступний кожному. Щоб про Україну ще більше говорили в контексті сучасного мистецтва, архітектури та дизайну.

У всіх власних проєктах нашої команди — don’t Take Fake, DTF Conference, Double Triple Fest, DTF Magazine — ми працюємо з тим, щоб представити на одній платформі українців та іноземців. Дати їм додаткову можливість знайомитися і створювати разом, впливати одне на одного, надихатися прикладами. Для нас Україна — частина глобальної культури. Тому у проєкті МОТ — не одна країна і навіть не один континент.

МОТ — один з приводів говорити саме тепер про культуру в Україні, і не лише в контексті війни. Це привід підкреслити її сильні сторони й посилити те, що вже напрацьовано за роки. Тому ми залишаємося вірними собі та прямуємо до цілей, підіймаючи планку тільки вище. Попри війну, ми об’єднали понад сотню людей, які працюють не за класичними правилами, не у звичні строки, щоб зреалізувати задумане. Бо не хочемо відкладати на кращі часи.

don’t Take Fake